Otázky a odpovědi


Otázka: Zdravím Bohužel i moje žena se nachala zasvětit do REIKI. Zasvěcení proběhlo oproti tradicí v jednom dni na základě přednášky "mistra". Zásadně jsem s tímto nesouhlasil, mistr vysvětloval reiki pomocí šikovně překroucených kvantových teorií a fyzikálních zákonů. Ženy, které se nechaly zasvětit-typické 40cátnice, které zjistily co vše jim uteklo a chtějí to rychle dohnat pomocí zasvěcení. Z kvantových teorií nevěděly ani slovo. Po zasvěcení doma jen hádky, manželství na hranici rozpadu. Žena vysloveně při rozhovorech se mnou lže (nikdy to nedělala)i o závažných věcech (mám ověřeno)atd. Stojí s rukama nataženýma u květináčů a doufá, že květiny ožijí+jiné podobné věci.Začínám si připadat jako v blázinci.   
Tony 25.01.2012 12:10:24
 
Otázka: Hezký den všem! Asi před třemi týdny jsem podstoupil první zasvěcení a mé pocity a zkušenosti od té doby jsou veskrze kladné - o tom rád napíšu ale až v některém z následujících dnů, dnes mám na srdci z mého pohledu něco důležitějšího, s čím se s vámi chci podělit a rozpoutat na toto téma diskuzi. Po nedávném setkání s člověkem, kterého si velmi vážím z pohledu světonázoru /prošel klinickou smrtí, po různých životních etapách získal mnoho vhledů a jeho semináře jsou prostě úžasné :)/ jsem získal o Reiki jisté pochybnosti. Mé otázky ve zkratce: - Je Reiki sekta? - Některé znaky tomu napovídají, hlavně ony stupně zasvěcení, symboly - pokud může být Reiki definována jako sekta, komu může sloužit /japonci, takjné služby.. ;)/ - Je bezpečné "odemykat" si do sebe dveře? /Myslím tím ono naladění po zasvěcení - pokud já si můžu od někud (odkud? nebo od koho?) někudy (kanálem otevřeným po zasvěcení) něco (energii) brát, tak stejně tímto kanálem mi z opačné strany něco nebo někdo může vlézt, odebírat, ovládat..! - Odkud se bere Reiki? - vím, že je to spíš řečnická otázka, ale z pohledu názoru "život je boj o energii" platí v životě "něco za něco", čím "platím" za užívání Reiki? Chci znát vaše názory, protože jsem přesvědčený že je to důležité téma, a možná ho už z vás někdo v sobě řešil a dospěl k něčemu, co se třeba bál veřejně říct, protože přece všichni říkají, že "Reiki je skvělá, neublíží, lze si ji čerpat kdykoliv atd. atd."   
rob 23.01.2012 09:26:58
Odpověď: Ahoj robe, asi jsi si nepřečetl na mém webu v rubrice Reiki tohle:"REIKI je duchovní cesta, nezávislá na vírách a církvích, vede člověka k harmonii se sebou samým a se sounáležitostí s přírodou. REIKI je stará přírodní léčebná metoda, která aktivuje sebeléčebný potenciál člověka. Energie REIKI se přenáší dotykem rukou. REIKI působí na tělesné, duševní i duchovní úrovni, uvolňuje napětí a blokády a vede k pocitu spokojenosti a harmonii. Ošetření energií Reiki je vhodné pro všechny věkové kategorie a zvláště je vhodné při diagnostikované cukrovce, roztroušené skleroze, mozkových příhodách, úrazech, únavě, stresu, vyčerpanosti, pooperačních stavech, depresi, poruše imunitního systému, bolestech u ležících dlouhodobě a pomoc při důstojném umírání." Myslím, že Tvá levá mozková hemisféra trochu přehání.Od roku 1993 kdy pracuji s Reiki jsem se u tradičních mistrů ať u nás,či ve světě s žádným sektářstvím nesetkal.Mirek  
Mirek Čapek 23.01.2012 15:47:46
 
Otázka: Milý Mirku! Chtěla by jsem se zeptat, že mimo tradiční REIKI podle mistra Mikao Usui, ty různé tzv. boční linie REIKI, ako např. Dračí Reiki, Karuna Reiki, Imara Reiki, Karuna Ki Reiki, atd. jsou fungující něco, nebo jen komerční výmysly na obalamucení důvěřivých lidí. S Láskou a REIKI Elvira  
Elvira 17.01.2012 17:56:25
Odpověď: Milá Elviro, máš pravdu, jsou to většinou komerční výmysly! Už jsem z většiny těchto "taky reiki"přesvěcoval lidi co měli zdravotní i pracovní problémy. Celý problém je v tom, že ti důvěřiví lidé cítí, že mohou dávat energii-ale to může každý bez jakéhokoli zasvěcení-jen chtít.Rozdíl je v tom, že je-li měřen lékařským přístrojem člověk bez zasvěcení-nebo od těch "instatních mistrů" tak přístroj ukáže, že se mu oslabují jeho energetické dráhy- kdežto kdo je zasvěcen v tradičnim Reiki, tak přístroj ukáže, že si naopak doplňuje náplň svých energetických drah. S Láskou Mirek  
Mirek Čapek 17.01.2012 22:19:34
 
Otázka: Ahoj Mirečku, chtěla jsem se optat zda plánuješ letos zasvěcování do II.stupně v Maršově? Díky za odpověď   
Tereza 11.01.2012 16:24:49
Odpověď: Milá Terezo, mimopražské semináře musí někdo naplánovat místní a se mnou se dohodnout na termínu. Teď budu mít v Maršově jedničku a záleží na Julkovi- jestli to zorganizuje. Mně stačí na dvojku dva lidi, ale Maršov vyžaduje nejméně 8 lidí ale včetně hostů. Tak uvidíme.  
Mirek Čapek 11.01.2012 17:39:24
 
Otázka: Dobrý den, mám jen poznámku k té "kočičí" reakci. Sice se nezabývám reiki, ale pokouším se meditovat a reakce mé kočky jsou zajímavé, dá se říct, že odpovídají hloubce meditace. Když mi myšlenky lítají, tak to kočku nezajímá, ale pokud se daří, kočka se ke mně přilepí, případně leží poblíž, třeba na zádech, a tváří se naprosto blaženě! Někdy si říkám, že má z meditace víc než já :) Srdečně zdravím.   
Zdeňka 09.01.2012 09:49:03
Odpověď: Děkuji za poznámku-je to pravda,kočky jsou velmi vnímavé a to co se kdysi o nich říkalo, že vyhledávají negativní zemské zóny už dávno není pravda.  
Mirek Čapek 09.01.2012 11:10:03
 
Otázka: chci se zeptat, ohledeně dotazu který podal petr 03.01.2012 22:06:42 a odpovědi od Mirek Čapek 04.01.2012 08:30:50. Pokud by zasvěcení nefungovalo, tak přece nemůže mít žádné vedlejší účinky, reiki je přece dobrá energie, a i v případě špatného zasvěcení, přece není možný takový dopad. Navíc, zvířata si sice všímají energie, ale to neznamená, že jí chtějí. Ku příkladu kočky, mají rádi zrovna druh energie, který je pro lidi škodlivý. Také by se přece mohlo stát, že k ní nechtějí přijít, protože se zvětšil rozsah její aury a změnil tok energie. Zvířata toto mohou vnímají jako změnu celé její osobnosti. Může jim připadat neznámá, a proto se jí mohou vyhýbat. Jste si skutečně jistý, že jediný důvod, proč se jí zvířata vyhýbají, je špatné zasvěcení, které nemá mít žádný vedlejší účinek?   
Pavel 05.01.2012 16:12:44
Odpověď: To je trochu problematické tvrzení-je-li někdo zasvěcen od t.zv. instantních mistrů tak mám zkušenost, že si své svěřence přitahují a je to velmi negativní energie a nikoli energie Reiki!-Co se týče těch koček- tak to bylo a je pravda u divokých koček a nikoli u doma chovaných a hlavně rozmazlených koček. A mám zkušenosti, že zvláště kočky-ale i jiná zvířata se okamžitě přitisknou k tomu, kdo právě jakýmkoli způsobem pracuje s tradiční energií Reiki a přicucávají se. A jak je vidět to její špatné zasvěcení opravdu má vedlejší- ne příliš dobrý účinek.Možná, že jste si nepřečetl první zprávu-dotaz od Petra-co vše se u ní změnilo.  
Mirek Čapek 05.01.2012 17:24:33
 
Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je na seznamu tradičních mistrů paní Radka Peteříková z Prahy. Děkuji.  
Martina 05.01.2012 12:03:13
Odpověď: Není  
Mirek Čapek 05.01.2012 14:53:20
 
Otázka: Pokud jsem dobře na IT pročetl vše o Reiki a pochopil, mám na Vás ještě dotaz. Od zasvěcení ženy se jí vyhýbají všechna naše domácí zvířata, která ji vždy milovala. Psi, kočky a dokonce i králíci a morčata. Přijde mi, že je opravdu něco špatně (hodně)  
Petr 03.01.2012 22:06:42
Odpověď: To je přece důkaz, že je špatně zasvěcená. Zvířata cítí energii a vnímají! Takže máme zkušenosti, že kdo je dobře zasvěcen ho zvířata milují! Zvláště psi a kočky! Ale i ptáci a rybičky. Třeba právě tohle může Vaši manželku přesvědčit, že se stala chyba.  
Mirek Čapek 04.01.2012 08:30:50
 
Otázka: pane Čapek, tady je každá rada opravdu drahá.Pokud by jste věděl jak nastalou situaci řešit, prosím o radu. Jen pro ilustraci, aby jste věděli, jak daleko došla závislost mé ženy na p.Mistrovi(p.Brož). Poté co jsem jí sdělil, že z rodinného rozpočtu na další kurzy žádné peníze nepůjdou, řekla mi, že je jí to jedno. Pokud prý jí peníze nedám, klidně si je na Reiki \"vyšlape\". Začínám mít těžký pocit bezmocnosti.  
Petr 31.12.2011 07:02:47
Odpověď: Petře-v tomto případě je jediná rada možná a to dostat jí na psychiatrii- formou tradiční Reiki se může působit a pomáhat jen tomu, kdo s pomocí souhlasí a jak píšete Vaše žena by s pomocí odpoutat se zřejmě nesouhlasila Mirek  
Mirek Čapek 31.12.2011 09:48:12
 
Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli reikování může jakýmkoliv způsobem pomoci člověku s rakovinou ve vysokém stadiu. Pokud ano jak tedy může pomoci? děkuji za odpověď  
Petra 28.12.2011 18:42:36
Odpověď: Milá Petro, u rakoviny ve vysokém stadiu pomáhá ošetřování tradičním Reiki hlavně od bolestí a v případě ozařování- nebo chemoterapií od toho, aby ošetřovanému nebylo nevolno. Ošetřování tradičním Reiki velmi pomáhá u začátku onemocnění i v průběhu onemocnění-ale ve vysokém stadiu pomáhá a to je pro nemocného dobré-už jen od bolestí a nevolnosti. Mirek  
Mirek Čapek 29.12.2011 09:04:17