Autor: Mirek Čapek

ZÁZRAK? -ne REIKI!

psáno o události v roce 1995


      I když vím, co Univerzální životní energie -REIKI dokáže, stále nemohu uvěřit "zázraku" jehož jsem se částečně také zúčastnil. Držím v ruce chronologicky seřazená data, která mi předal můj přítel Michal. Měl jsem v ruce lékařské zprávy z neurologie nemocnice Na Homolce a protože vím a znám podobné případy onemocnění, sdílel jsem z počátku skeptické názory lékařů. Právě proto dnes nepoužiji můj oblíbený "vyprávěcí styl", -budu se držet stručných faktů -již proto, že čtenáři lékaři a zdravotníci zasvěcení do problému, chtějí hlavně fakta.
      Klient: Muž, 42 let, 185 cm výška, 86 kg váha, bývalý motocyklový závodník. 3 úrazy páteře bez operací, po kterých byla pohyblivost normální. Při autonehodě v roce 1983 čtvrtý úraz páteře-těžký, po kterém byl sedm let ležícím pacientem a pět let vozíčkářem. V dubnu 1995 prodělal těžkou mozkovou příhodu (15minut) s následným ochrnutím pravé strany těla, včetně poruch paměti, řeči, zraku-15% vidění, atd. Lékařská zpráva velmi skeptická. Manželka klienta je zdravotní sestra na neurologii.
      Michal, tehdy absolvent zasvěcení do I.stupně tradičního Usui systému přírodní léčby Reiki, byl požádán o Reiki ošetření. 3,5 měsíce dojížděl do Prahy ke klientovi, uvádí: Dne 23.6.1995 jsem byl požádán o Reiki ošetření. Možnosti jsem konzultoval s manželkou klienta, zdravotní sestrou na neurologii, protože klient nebyl schopen delšího soustředění. K ošetření jsem dostal -byť se značnou skepsí k možnému výsledku- souhlas.
      26.6.95-1.den. Kompletní ošetření 1,5 hodiny. Klient se během ošetření několikrát táže kdo jsem a co tam dělám.
      27.6.95-2.den. Kompletní ošetření. Klient před ošetřením měl snahu s pomocí druhé osoby stát s jednou berlí a jít. Pravá noha vykazuje možnost pohybu na úrovni kyčle do půl stehna a pravá ruka v rameni, zbytek končetin je více méně vláčen. Aby byl klient nucen přemýšlet o svém stavu z různých rovin, začali jsme s jeho ovlivňováním pomocí pozitivního myšlení. Tímto způsobem jsme pracovali pak po celou dobu ošetřování s používáním obměn pozitivních sugescí.
      28.6.95-3.den. Kompletní ošetření. S manželkou dohodnuta nutnost většího příjmu tekutin (s vyloučením coly, limonád a kávy) a každodenní očisty sprchou, což bylo bez pomoci celé rodiny nemožné.
      29.6.95-4.den. Kompletní ošetření. Při ošetřování hlavy lze pozorovat drobné záškuby svalů na pravé ruce i noze, mimovolné pohyby prstů.
      30.6.95-5.den. Kompletní ošetření. Totéž jako včera. Při kontrole možné citlivosti pohmatem je při silném stisku proti kosti patrná citlivost v oblasti dvouhlavých a trojhlavého svalu na paži a vnější straně stehna. Stisk musel být opravdu silný -až na kost. Po dohodě s manželkou vynecháme soboty a neděle.
      3. až 7.7.95 -6.až 10.den. Pokračuje kompletní ošetření v délce 1,5 hodiny denně. Není podstatných změn.
      10.7.95 požádala manželka klienta o přerušení ošetřování bez udání důvodů. Dohodnuto přerušení na 1.týden do 16.7.95.
      16.7.95 Jsem byl telefonicky vyzván k pokračování Reiki ošetření. Zdůvodnění- zhoršený psychický stav klienta.
      17.7.95 -11.den. Kompletní ošetření. Vyzval jsem klienta ke cvičení v rámci možností. Pokusy o stoj na nohách, naznačené dřepy s oporou, kliky z polohy v kleče, sklapovačky při ohnutých kolenou, natahování nohou předkopáváním v sedě na lehátku. Tyto cviky jsme pak cvičili při každém dalším ošetření. Klienta jsem učil dýchat břichem, protože 95% nemohoucnosti při cvičení bylo dáno zadržováním dechu. Počet opakování cviků 2-5, dle fyzických možností.
      18.7.95 -12.den. Lokální ošetření hlavy pozice 5minut, ramene pravé ruky (sendvič) 10 minut a ruka s paží 4 pozice sendvič. Při ošetřování hlavy -hypothalamus- prudké samovolné pohyby- záškuby na celé pravé noze. V pravé ruce se oběvuje mravenčení a brnění v lokti a samovolné pohyby prstů k neudržení. Cvičení. Večer telefon: snesitelné bolesti v pravé straně těla včetně končetin.
      19.7.95 -13.den. Stejné ošetření-pozice sendvič zkráceny na 5minut. Poznámka: klient po celou dobu ve dnech kdy je ošetřován spí 14 až 16 hodin denně. Dříve spal pouze 4-5hodin v noci. Cca po 7mi letech opět pravidelná stolice.
      20. a 21.7.95-14. a 15.den. Stejné ošetření. Chůze s oporou 30min. Na soboty a neděle dohodnuto samostatné cvičení, nácvik chůze.
      24.7.95-16.den. Kontrola na neurologii v nemocnici Na Homolce. Klient s lidskou oporou samostatně dochází do ordinace z auta -cca 200m a po vyšetření zpět. Konstatováno ohromující zlepšení s tím, že se má klient s tímto zlepšením smířit a naučit se žít se současným stavem. Ošetření Reiki hlavy, pravé nohy, sendvič 5minut.
      25.7.95-17.den. Kompletní ošetření 1,5 hodiny. Konstatováno stálé zlepšování citlivosti, již při slabém stisku svalů klient vnímá. Poprvé cítí ošetření na chodidlech-pocit tepla. Cvičení-chůze.
      26,27,28.7.95-18 až 20.den totéž.
      31.7.95-21.den. Lokální ošetření hlavy (5minut pozice, týl 10 minut). Pravá ruka a noha sendvič po 10ti minutách. Po cvičení klient vykročil po dvanácti letech poprvé bez opory 10 až 15 kroků. Počet opakování cviků zvýšen na 15 až 20x. Bylo dohodnuto nadále ošetřování 3x týdně: pondělí, středa, pátek.
      2.8.,4.8.,7.8.,9.8.95 -22 až 25.den. Stejná ošetření. Klient šel po schodech na zahradu, dvě hodiny procházky.
      11.8.95-26.den. Stejné ošetření. Citlivost na povrchu kůže -hřbet ruky, lýtko pravé nohy. Klient již normálně mluví, cítí jídlo, holí se, samostatně se koupe-atd.
      14.8.95-27.den. Kompletní ošetření provádím vždy ve chvíli, kdy mám dojem, že lokální ošetření není dostatečně účinné. Téměř vždy se objeví blok. K jeho odstranění používám osobní kámen -křišťál ve tvaru laseru. Očištěný, nabitý. Úžasný pocit při položení levé ruky do pozice -bez odběru i po relaxačním uvolnění. V pravé ruce kámen a po ošetření kamenem a odložení kamene, jsem cítil po přiložení pravé ruky k levé, jak energie začíná proudit.
      16.8.95-28.den. Lokální ošetření hlavy, pozice po 10ti minutách, pravé paže a ramene -sendvič rovněž po 10ti minutách.
      18.8.95-29.den. Lokální ošetření hlavy, pozice po 10ti minutách, oblast křížové kosti a pravé nohy- sendvič 10 minut.
      21.8.,23.8.,25.8.-30 až 32.den totéž.
      28.8.95-33.den. Kompletní ošetření.
      29.8.95-34.den. Kontrola na neurologii Na Homolce. Klient s oporou vystupuje z auta a sám odchází do ordinace. Z okna vidí hotel Spiritka (cca 800m) a potvrzuje si totožnost hotelu. (Při minulé návštěvě 24.7.95 se dotazoval u téhož okna, zda svítí slunce). Lékař je příjemně překvapen a po vyšetření nenalézá slova. Požádali jsme pana Mirka Čapka o psychické ošetření klienta. Zlepšování paměti a vyjadřování se projevilo téměř okamžitě i se změnou výrazu obličeje. (Zmizel dementní výraz).
      V ošetřování jsem pokračoval do 15.9.95 stejným způsobem.
      Závěr: klient ponechán sám sobě. Fyziologicky podle lékaře neuvěřitelně v pořádku -EKG i EEG normální, tlak 120/80, pohyblivost adekvátní věku a dvanáctiletému nicnedělání. Klient ujde cca 3 km, při cvičení provede 50 dřepů, 50 kliků a 80 sklapovaček. Vidění 65%. Výborný sluch. Problém: Klient se ještě nevyrovnal se svým novým stavem, cvičení bez dozoru mu činí ohromné potíže.
      Děkuji Reiki za krásný dárek. Předal jsem ho stejně.

Tolik Michal.


      Byl jsem pozván na psychické ošetření Reiki, které jsem prováděl denně po dobu 10ti dnů od 5. do 14.9.95. Účinek byl téměř okamžitý. Paměť se zlepšila natolik, že klient dokázal samostatně telefonicky zajistit opravu havarovaného auta své dcery. Zvýšil se zájem o všechno kolem i nálada. Po dvou měsících od 6. do 15.11.95 jsem uskutečnil dalších deset psychických ošetření, zaměřených hlavně na zlepšení zraku a regeneraci buněk. Bylo dohodnuto, že se rodina ozve v případě potřeby. Od té doby se ozvali pouze jedenkrát s prosbou o jednorázovou psychickou podporu na dálku.

      To je vše. Zázrak? - ne REIKI!

Namaskára!            
Šrí Miracle
Mirek Čapek